– Nå er jeg både sliten og glad, er det første Caroline sier. Hun jobber på bolig for personer med utviklingshemming i Flekkefjord kommune.
– Caroline står nå med fagbrevet i hånda etter å ha tilegnet seg relevant fagstoff, som hun skal bruke i sitt daglige arbeid som helsefagarbeider. At hun nå er en av de 200 som har tatt fagbrev gjennom vår opplæringsmodell er bare helt fantastisk, sier Marta Reggestad. Hun er prosjektleder for Med ABC til fagbrev.
– Vi er spesielt fornøyd med at det allerede i år er så mange som 49 stykker som har tatt dette fagbrevet som helsefagarbeider.
Caroline fikk i anledningen blomster av Randi Christensen, faglærer fra Aldring og helse. Hun ville markere at så mange som 200 stykker har fått fagbrevet gjennom opplæringen, som har skjedd over det ganske land.
Caroline startet som sommervikar i 2010, og fikk ganske raskt en helgestilling på 20 prosent.
– Jeg fant rimelig fort ut at jeg burde få meg fagbrev. Jeg tok Demensomsorgens ABC i regi av Aldring og helse i Flekkefjord, og fikk vite om at jeg kunne ta Med ABC til fagbrev, sier hun.
– Og når jeg skjønte at opplæringen ble dekket, så var det bare å hive seg på.
Hun jobber både med unge og eldre, og trives med det. Nå har Caroline 97 prosent stilling, og gleder seg til å bruke fagbrevet i praksis.
– Men først blir det å slappe av, og så blir det feiring fredag sammen med gode venninner, avslutter en lettet og glad Caroline Strømland.