Alle kurs

15. jan 2026, Teams

Digital fagdag – Frontotemporal demens

For Helse- og omsorgspersonell som er i kontakt med personer med demens med frontale symptomer i kommunale tjenester. Relevant også for ansatte i spesialhelsetjenesten.

Gå til kurset

Målet for fagdagen er å få mer kunnskap om frontotemporale demenssymptomer og hvordan helse- og omsorgspersonell best kan gi behandling og omsorg til personer som lever med disse symptomene. Vi fordyper oss i symptombildet ved frontotemporal demens; endringer i personlighet og atferd, apati, sosial tilbaketrekking, redusert impulskontroll og nedsatt sykdomsinnsikt.

I tillegg ser vi på hvordan personsentrert omsorg og VIPS praksismodell kan implementeres i kommunehelsetjenesten, og brukes for å skreddersy omsorg og behandling til personer med frontotemporal demens.

Læringsform

Fagdag

Varighet

8 timer

Fagområder

Demens, Kognitiv svikt, Kompetanseheving

Kompetanse

Helse- og omsorgspersonell i kommunale tjenester og spesialhelsetjenesten

Pris

3000

Dato

15. januar

Påmeldingsfrist

14. des

Ansvarlig hos Aldring og helse

Terje Fretheim
Konsulent - Administrasjon