Kulturelt mangfold i eldreomsorgen: Palle Storm har forsket på hvordan man kan skape et inkluderende og ikke-diskriminerende arbeidsmiljø, og hvordan sikre delaktighet og medbestemmelse fra eldre innvandrere. Han presenterte resultatene for nærmere 300 ledere fra hele Skandinavia.
Mye nyttig å hente fra Den skandinaviske lederkonferansen om demens
Den femte skandinaviske konferansen om ledelse og demens hadde temaet: Personsentrert kultur i demensomsorgen - lederens ansvar! Konferansen gikk av stabelen i Stockholm 26.-27. september. Få reportasjer og annet stoff her.
Tekst: Petter Hveem, 26. sep 2022
Ledere demensomsorgen fra hele Skandinavia møttes 26. og 27. september i City Conference Centre i Stockholm.
Det er femte gang at Skandinavias nasjonale demenssentere samarbeider om en konferanse om temaet ledelse. Konferansen fortsetter der den slapp sist, i København 2018, og setter nå begrepet personsentrert sykepleie inn i en større sammenheng.
En ekspert på dette området er professor Brendan McCormack, som snakker om viktigheten av å skape en personsentrert kultur på arbeidsplassen – en sentral utfordring for ledelse.